Print this page
Вівторок, 17 травня 2016 16:37

Коболєв розповів, чому при Януковичі газ для населення коштував дешевше

Під час президентства Януковича ціна на природний газ з РФ для населення здавалася низькою через субсидії з державного бюджету в рахунок російських кредитів. Про це в програмі "Свобода слова" на ICTV заявив глава "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Щоб тримати цю ціну (для населення на газ, - ред.)" Нафтогаз "позичив у" Газпрому "2 млрд доларів. Янукович позичив у Російської Федерації 3 млрд дол., Які зараз нам потрібно повертати. Ці гроші нікуди не зникли. Чи не було ніякого дива в газі за 20-30 доларів ", - сказав Коболєв.

Він підкреслив, що влада за часів Януковича просто брала у Росії кредити, які витрачалися у вигляді субсидій для населення, а також "субсидій" для себе - "вишок Бойка" і подібних.

Також повідомляється, що закладений у формулі ціни газу за контрактом НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" 9-місячний лаг і поточна ринкова ситуація дозволяють прогнозувати найнижчу ціну за нього в четвертому кварталі 2016 року, вважає директор з розвитку "Нафтогазу України" Юрій Вітренко.

"У нас дуже великий лаг в контракті. За ту формулу (в контракті, - ред.), Швидше за все, в четвертому кварталі буде найдешевший газ, однак почнемо закачувати вже в третьому", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Вітренко пояснив, що найнижча ціна нафти була в першому кварталі цього року, а саме в січні.

Коментуючи нинішню ситуацію на спотовому газовому ринку, директор з розвитку "Нафтогазу" зазначив, що в холдингу очікували ціни на дещо нижчому рівні. "Зараз ми бачимо, що вони не стали нижче", - констатував Вітренко.

У той же час Вітренко зазначив, що при прийнятті рішення про збільшення імпорту газу для закачування в підземні сховища для проходження опалювального сезону враховується ціна за контрактом з "Газпромом".

"У нас головний фактор, який ми хочемо враховувати при прийнятті рішення: це все-таки ціна російського газу, щоб ми були більш-менш комфортні в тому, що ми купуємо найдешевший газ, як це зазвичай робимо", - сказав директор з розвитку НАК.

Як повідомлялося, "Нафтогаз України" в першому кварталі 2016 року імпортував природний газ в Україну за ціною 198 дол. За 1 тис. Куб. м в порівнянні з 228 дол. і 266 дол. за 1 тис. куб. м, відповідно, в четвертому і третьому кварталах 2015 року. В цілому в січні-березні цього року в Європі куплено 2,01 млрд куб. м газу при повній відмові від його закупівлі в Росії.

Кварталом раніше "Нафтогаз" придбав 3,03 млрд куб. м газу, в тому числі в Росії - 2,39 млрд куб. м, а в третьому кварталі 2015 року газ, сумарним об'ємом 2,36 млрд куб. м, також закуповувався тільки в Європі.

Глава НАК Андрій Коболєв на минулому тижні повідомив, що "Нафтогаз" накопичує кошти в державних банках для закупівлі імпортного природного газу за мінімальними цінами в третьому кварталі 2016 року.

У минулому опалювальному сезоні Україна почала відбір газу з ПСГ з 30 жовтня 2015 року за наявності запасів в обсязі 17,06 млрд куб. м газу, завершивши його 6 квітня 2016 року зі запасами 8,45 млрд куб. м. Запаси природного газу в ПСГ на 14-травня виросли майже на 0,5 млрд куб. м - до 8,92 млрд куб. м.

Створено / змінено: Четвер, 07 липня 2016 11:12