JM Renewable Energy - шаблон joomla Новости
Вівторок, 17 травня 2016 16:37

Коболєв розповів, чому при Януковичі газ для населення коштував дешевше

Під час президентства Януковича ціна на природний газ з РФ для населення здавалася низькою через субсидії з державного бюджету в рахунок російських кредитів. Про це в програмі "Свобода слова" на ICTV заявив глава "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Щоб тримати цю ціну (для населення на газ, - ред.)" Нафтогаз "позичив у" Газпрому "2 млрд доларів. Янукович позичив у Російської Федерації 3 млрд дол., Які зараз нам потрібно повертати. Ці гроші нікуди не зникли. Чи не було ніякого дива в газі за 20-30 доларів ", - сказав Коболєв.

Він підкреслив, що влада за часів Януковича просто брала у Росії кредити, які витрачалися у вигляді субсидій для населення, а також "субсидій" для себе - "вишок Бойка" і подібних.

Також повідомляється, що закладений у формулі ціни газу за контрактом НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" 9-місячний лаг і поточна ринкова ситуація дозволяють прогнозувати найнижчу ціну за нього в четвертому кварталі 2016 року, вважає директор з розвитку "Нафтогазу України" Юрій Вітренко.

"У нас дуже великий лаг в контракті. За ту формулу (в контракті, - ред.), Швидше за все, в четвертому кварталі буде найдешевший газ, однак почнемо закачувати вже в третьому", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Вітренко пояснив, що найнижча ціна нафти була в першому кварталі цього року, а саме в січні.

Коментуючи нинішню ситуацію на спотовому газовому ринку, директор з розвитку "Нафтогазу" зазначив, що в холдингу очікували ціни на дещо нижчому рівні. "Зараз ми бачимо, що вони не стали нижче", - констатував Вітренко.

У той же час Вітренко зазначив, що при прийнятті рішення про збільшення імпорту газу для закачування в підземні сховища для проходження опалювального сезону враховується ціна за контрактом з "Газпромом".

"У нас головний фактор, який ми хочемо враховувати при прийнятті рішення: це все-таки ціна російського газу, щоб ми були більш-менш комфортні в тому, що ми купуємо найдешевший газ, як це зазвичай робимо", - сказав директор з розвитку НАК.

Як повідомлялося, "Нафтогаз України" в першому кварталі 2016 року імпортував природний газ в Україну за ціною 198 дол. За 1 тис. Куб. м в порівнянні з 228 дол. і 266 дол. за 1 тис. куб. м, відповідно, в четвертому і третьому кварталах 2015 року. В цілому в січні-березні цього року в Європі куплено 2,01 млрд куб. м газу при повній відмові від його закупівлі в Росії.

Кварталом раніше "Нафтогаз" придбав 3,03 млрд куб. м газу, в тому числі в Росії - 2,39 млрд куб. м, а в третьому кварталі 2015 року газ, сумарним об'ємом 2,36 млрд куб. м, також закуповувався тільки в Європі.

Глава НАК Андрій Коболєв на минулому тижні повідомив, що "Нафтогаз" накопичує кошти в державних банках для закупівлі імпортного природного газу за мінімальними цінами в третьому кварталі 2016 року.

У минулому опалювальному сезоні Україна почала відбір газу з ПСГ з 30 жовтня 2015 року за наявності запасів в обсязі 17,06 млрд куб. м газу, завершивши його 6 квітня 2016 року зі запасами 8,45 млрд куб. м. Запаси природного газу в ПСГ на 14-травня виросли майже на 0,5 млрд куб. м - до 8,92 млрд куб. м.

Створено / змінено: Четвер, 07 липня 2016 11:12

Останні новини на газовому ринку України

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
"НАФТОГАЗ УКРАЇНИ" МАЙЖЕ ВПОЛОВИНУ ЗБІЛЬШИВ ЦІНУ НА ГАЗ ДЛЯ ВИРОБНИКІВ ТЕПЛА

22-09-2020

"НАФТОГАЗ УКРАЇНИ" МАЙЖЕ ВПОЛОВИНУ ЗБІЛЬШИВ ЦІНУ НА ГАЗ ДЛЯ ВИРОБНИКІВ ТЕПЛА

Станом на вересень 2020 року ціна газу без ПДВ та транспортування становитиме понад чотири тисячі гр...

Детальніше...
НА КИЇВЩИНІ СТАВСЯ ВИБУХ НА ГАЗОГОНІ ВИСОКОГО ТИСКУ: ПЕРШІ ПОДРОБИЦІ

15-09-2020

НА КИЇВЩИНІ СТАВСЯ ВИБУХ НА ГАЗОГОНІ ВИСОКОГО ТИСКУ: ПЕРШІ ПОДРОБИЦІ

У Чабанах відбувся вибух: на газовому трубопроводу високого тиску (Уренгой-Помари-Ужгород), що пос...

Детальніше...
ПОЛЬЩА НЕ ПЛАНУЄ ПІСЛЯ 2022 РОКУ ПРОДОВЖУВАТИ ГАЗОВИЙ КОНТРАКТ З РОСІЄЮ

11-09-2020

ПОЛЬЩА НЕ ПЛАНУЄ ПІСЛЯ 2022 РОКУ ПРОДОВЖУВАТИ ГАЗОВИЙ КОНТРАКТ З РОСІЄЮ

Польська державна нафтогазова компанія PGNiG не планує продовжувати довгостроковий контракт з росі...

Детальніше...

Контактна інформація

 Режим роботи: ПН-ПТ з 10:00 до 17:00

  01103, Україна, м.Київ
  вул. Кіквідзе,18-А
  

  (044) 285-48-48
 
(044) 286-73-97

  direktor @ energosintez.com.ua
  info @ energosintez.com.ua

Природний газ

Природний газ - суміш вуглеводнів, предмет релігійного культу, спору учених і найважливіший сировинний ресурс. 

Основу природного газу складає метан (CH4) - найпростіший вуглеводень (органічне з'єднання, що складається з атомів вуглецю і водню). Зазвичай в його склад також входять більш важкі вуглеводні, гомологи метану: етан (C2H6), пропан (C3H8), бутан (C4H10) і деякі невуглеводневі домішки. Природний газ може існувати у вигляді газових покладів, що знаходяться в пластах деяких гірських порід, у вигляді газових шапок (над нафтою), а також в розчиненому або кристалічному вигляді.