JM Renewable Energy - шаблон joomla Новости
Середа, 11 травня 2016 16:32

Мінекономрозвитку: роздрібна ціна природного газу для населення в Україні залишається однією з найнижчих в Європі

Кінцева роздрібна ціна природного газу для населення в Україні залишається однією з найнижчих в Європі, хоча наша країна не є нетто-експортером блакитного палива. Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написала перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів.

"Сьогодні НАК" Нафтогаз України "купує природний газ для потреб населення за найкращою ціною, не керуючись жодними політичними домовленостями", - пояснює Юлія Ковалів. - "Якби ми не перестали імпортувати газ по сумнозвісним газовим контрактом з Росією, переплата за два роки склала б 20,5 млрд доларів".

185 доларів за 1000 куб. м природного газу - це роздрібна ціна блакитного палива, яка складається з ціни газу на німецькому хабі (146 доларів) + доставка в Україну, тариф на розподіл і ПДВ.

Уряд також ухвалив рішення, що природний газ власного видобутку повинен продаватися за ринковою ціною (виключаючи ціни на транспортування до західного кордону України). Раніше український газ продавався по операційній собівартості 1590 грн за 1000 куб. м. У ціну не закладалися кошти на геологічну розвідку, розробку нових родовищ, буріння і так далі. При такій ціні через 7-8 років власний видобуток в Україні скоротилася б на три чверті. У свою чергу, уряд запропонує програму збільшення власного видобутку до 30 млрд куб. м природного газу до 2020 року.

Дані для інфографіки надані організацією "Євростат". Обробку даних здійснювали аналітики Мінекономрозвитку і НАК "Нафтогаз України".

Як повідомлялося, з 1 травня 2016 року гранична роздрібна ціна газу для побутових споживачів встановлена на рівні 6,879 тисяч грн за 1 тисячу кубічних метрів (з урахуванням тарифів на транспортування, зборів і ПДВ), для виробників теплової енергії - 6,81 тисячу гривень за 1 тисячу кубічних метрів (з урахуванням тарифів на транспортування і ПДВ).

Крім того, постанова збільшує ціну покупки "Нафтогазом України" газу, видобутого його дочірнім ПАТ "Укргазвидобування", майже в 3,1 рази - з 1,59 тисяч гривень до 4,849 тисяч гривень (без ПДВ) за 1 тисячу кубічних метрів, встановлюючи цю ціну на період з травня 2016 року по 31 березня 2017 року.

Як запевняє віце-прем'єр Павло Розенко, підвищення ціни на газ "не відчують" малозабезпечені українці, а це близько шести мільйонів сімей.

Однак, ще 1 квітня Розенко говорив, що уряд поки що не планує збільшувати вартість спожитого природного газу для фізичних осіб. "Кон'юнктура світових цін на газ змінилася, вони впали, і зараз уряд проводить переговори з МВФ про перегляд цього положення меморандуму ...", - стверджував тоді Розенко.

Уряд Володимира Гройсмана на виконання вимоги МВФ з 1 травня зобов'язало НАК "Нафтогаз України" продавати населенню газ за єдиною ціною 6879 гривень за тисячу кубічних метрів (з урахуванням ПДВ, витрат на транспортування та інших витрат), тим самим скасувавши так звану "соціальну норму" в об'ємом 1200 кубічних метрів на опалювальний сезон за ціною 3600 гривень за тисячу кубічних метрів, що діяла протягом опалювального сезону 2015/2016 років.

Згідно із заявою опозиційної партії "Батьківщина", рішення уряду призведе до "підвищення вдвічі" вартості централізованого опалення і гарячої води в багатоповерхових будинках. "Це виглядає особливо цинічним на тлі того, що днями ціна на газ для промисловості була знижена на 12%. Тобто тепер олігархи будуть платити за газ менше, ніж звичайні українці", - заявили в "Батьківщині".

Створено / змінено: Четвер, 07 липня 2016 11:12

Останні новини на газовому ринку України

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
НБУ пояснив причини падіння цін на газ і нафту

01-02-2020

НБУ пояснив причини падіння цін на газ і нафту

Вартість газу і нафти падає через надлишок пропозиції їх на ринку і спалаху коронавірусу, повідомив ...

Детальніше...
В Україні 18 містам загрожує відключення опалення

30-01-2020

В Україні 18 містам загрожує відключення опалення

Тепловики майже двох десятків міст не розрахувалися з Нафтогазом і ризикують залишитися без газу. ...

Детальніше...
Найбільші родовища газу України виснажені

29-01-2020

Найбільші родовища газу України виснажені

П'ять найбільших родовищ Укргазвидобування виснажені на 80-90%. Компанія проводить розвідку нових ді...

Детальніше...

Контактна інформація

 Режим роботи: ПН-ПТ з 10:00 до 17:00

  01103, Україна, м.Київ
  вул. Кіквідзе,18-А
  

  (044) 285-48-48
 
(044) 286-73-97

  direktor @ energosintez.com.ua
  info @ energosintez.com.ua

Природний газ

Природний газ - суміш вуглеводнів, предмет релігійного культу, спору учених і найважливіший сировинний ресурс. 

Основу природного газу складає метан (CH4) - найпростіший вуглеводень (органічне з'єднання, що складається з атомів вуглецю і водню). Зазвичай в його склад також входять більш важкі вуглеводні, гомологи метану: етан (C2H6), пропан (C3H8), бутан (C4H10) і деякі невуглеводневі домішки. Природний газ може існувати у вигляді газових покладів, що знаходяться в пластах деяких гірських порід, у вигляді газових шапок (над нафтою), а також в розчиненому або кристалічному вигляді.