Print this page
Середа, 20 листопада 2019 15:48

Міненерго прогнозує зростання цін на газ

Взимку паливо подорожчає через зростання попиту у світі. Також на вартість газу може вплинути зупинка транзиту Росією.


Взимку ціни на газ в Україні зростатимуть через збільшення світового попиту і можливу газову кризу через зупинку транзиту по території України. Про це в інтерв'ю 24 каналу сказав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

"Насправді влітку (липень, серпень, вересень) у нас була дуже низька ціна. Щомісяця ціна знижувалась, незважаючи на те, що був більший попит і європейські ринки показували низьку ціну. Ми, дійсно, отримали одну з найнижчих цін, наприклад, якщо порівнювати з минулим роком", - нагадав він.

Але восени ціна на газ почала зростати. "Напевно, з огляду на збільшення попиту, у грудні також буде деяке збільшення цієї ціни", - сказав міністр.

Оржель зазначив, що починаючи з 1 січня 2020 року потенційно може бути зупинений транзит газу через територію України. "Зупинка транзиту, крім економічного фактора, що газу немає, має дуже великий психологічний фактор. Тобто ризик безпеки поставок", - додав він.

Раніше Оржель говорив, що в першому кварталі наступного року газ не буде коштувати менше, ніж рік тому, - нижче 8,55 тисячі гривень за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, після зниження цін на газ з квітня в цілому на 32% на листопад Нафтогаз підвищив вартість газу більш ніж на 600 гривень (14,6%).

Раніше в Нафтогазі спрогнозували, що ціна на газ у листопаді-грудні складе 7184,8 гривні / тис. куб. м (без ПДВ).

Також у компанії заявили, що із січня ціни на газ для населення будуть ринковими.

Створено / змінено: Четвер, 02 січня 2020 10:58