JM Renewable Energy - шаблон joomla Новости
П'ятниця, 13 травня 2016 16:21

Гройсман пояснює, що подорожчання газу забезпечить збільшення власного видобутку на 50%: "Ми можемо стати повністю незалежними"

Україна розраховує до 2020 року збільшити видобуток газу на 8 млрд кубометрів, заявив 13 травня 2016 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час робочої поїздки в Харківську область, передає УНІАН

На думку глави уряду, встановлення ринкової ціни на газ дозволить провести модернізацію державного газодобувного холдингу "Укргазвидобування". Це і стане запорукою зростання обсягів видобутку газу і, як наслідок, досягнення енергетичної незалежності країни в цілому.

"Ми починаємо відновлення видобутку власного газу. Ринкова ціна на газ до 2020 року дозволить за плановими показниками на 8 млрд кубометрів збільшити видобуток. У цей період часу ми можемо стати повністю незалежними", - сказав прем'єр-міністр.

Раніше Гройсман зазначав, що попередній уряд - уряд Арсенія Яценюка - вжило ряд заходів щодо скорочення споживання газу і перевело українських споживачів "з російської газової труби на європейську". Завдання нового уряду - зробити Україну енергонезалежною країною.

У 2015 році, за даними Держстату, обсяг видобутку газу в Україні склав 19,2 млрд кубометрів.

Уряд Володимира Гройсмана на виконання вимоги МВФ з 1 травня зобов'язало НАК "Нафтогаз України" продавати населенню газ за єдиною ціною 6879 гривень за тисячу кубічних метрів (з урахуванням ПДВ, витрат на транспортування та інших витрат), тим самим скасувавши так звану "соціальну норму" в об'ємом 1200 кубічних метрів на опалювальний сезон за ціною 3600 гривень за тисячу кубічних метрів, що діяла протягом опалювального сезону 2015/2016 років.

Згідно із заявою опозиційної партії "Батьківщина", рішення уряду призведе до "підвищення вдвічі" вартості централізованого опалення і гарячої води в багатоповерхових будинках. "Це виглядає особливо цинічним на тлі того, що днями ціна на газ для промисловості була знижена на 12%. Тобто тепер олігархи будуть платити за газ менше, ніж звичайні українці", - заявили в "Батьківщині".

Як запевняє віце-прем'єр Павло Розенко, підвищення ціни на газ "не відчують" малозабезпечені українці, а це близько шести мільйонів сімей.

Однак, ще 1 квітня Розенко говорив, що уряд поки що не планує збільшувати вартість спожитого природного газу для фізичних осіб. "Кон'юнктура світових цін на газ змінилася, вони впали, і зараз уряд проводить переговори з МВФ про перегляд цього положення меморандуму ...", - стверджував тоді Розенко.

Крім того, уряд Гройсмана допускає щоквартальний перегляд регульованих роздрібних цін на природний газ для населення.

Останні новини на газовому ринку України

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
НБУ пояснив причини падіння цін на газ і нафту

01-02-2020

НБУ пояснив причини падіння цін на газ і нафту

Вартість газу і нафти падає через надлишок пропозиції їх на ринку і спалаху коронавірусу, повідомив ...

Детальніше...
В Україні 18 містам загрожує відключення опалення

30-01-2020

В Україні 18 містам загрожує відключення опалення

Тепловики майже двох десятків міст не розрахувалися з Нафтогазом і ризикують залишитися без газу. ...

Детальніше...
Найбільші родовища газу України виснажені

29-01-2020

Найбільші родовища газу України виснажені

П'ять найбільших родовищ Укргазвидобування виснажені на 80-90%. Компанія проводить розвідку нових ді...

Детальніше...

Контактна інформація

 Режим роботи: ПН-ПТ з 10:00 до 17:00

  01103, Україна, м.Київ
  вул. Кіквідзе,18-А
  

  (044) 285-48-48
 
(044) 286-73-97

  direktor @ energosintez.com.ua
  info @ energosintez.com.ua

Природний газ

Природний газ - суміш вуглеводнів, предмет релігійного культу, спору учених і найважливіший сировинний ресурс. 

Основу природного газу складає метан (CH4) - найпростіший вуглеводень (органічне з'єднання, що складається з атомів вуглецю і водню). Зазвичай в його склад також входять більш важкі вуглеводні, гомологи метану: етан (C2H6), пропан (C3H8), бутан (C4H10) і деякі невуглеводневі домішки. Природний газ може існувати у вигляді газових покладів, що знаходяться в пластах деяких гірських порід, у вигляді газових шапок (над нафтою), а також в розчиненому або кристалічному вигляді.