JM Renewable Energy - шаблон joomla Новости
Субота, 24 серпня 2019 11:14

Нафтогаз заявив про критичну ситуацію з облгазами

 

Облгази продовжують накопичувати борги за послуги транспортування газу - за п'ять місяців заборгували близько 4 млрд грн.


За час роботи ринку після запуску добового балансування облгази заборгували Укртрансгазу майже 4 мільярди гривень. За п'ять місяців компанія отримала всього 3% оплати від замовників транспортування газу. Про це в п'ятницю, 23 серпня, повідомляє прес-служба Укртрансгазу.

"Підсумком за п'ять місяців роботи ринку природного газу в режимі добового балансування, негативні небаланси учасників ринку склали 730 млн кубометрів або 4080 млн грн. За весь цей час Укртрансгаз отримав від замовників послуг транспортування оплату менш як 3% або 109 млн грн. Найбільший борг в розмірі 3888 млн грн або 460 900 000 кубометрів, мають оператори ГРМ, з яких заборгованість підприємств під брендом РГК становить 2995 млн грн, або 346 500 000 кубометрів", - йдеться в повідомленні.

Обсяги позитивних небалансів протягом березня-липня досягли 2 млрд грн.

"Укртрансгаз оплатив 33%, або 661 млн грн позитивних небалансів, проте залишається винен ще 1,338 млрд грн замовникам послуг з транспортування газу. Найбільший борг зараз склався перед НАК Нафтогаз України, обсяг позитивного небалансу якого становить 898 млн грн", - зазначили в компанії.

Нафтогаз, в свою чергу, повідомляє, що змушений перекривати борги облгазів, замість того, щоб фінансувати видобуток і закачування газу. Таким чином, ситуація з боргами облгазів залишається критичною, заявляють в Нафтогазі.

При цьому вплинути на облгаз відключенням Нафтогаз не може. Адже облгази обслуговують мережі низького тиску, за якими газ отримують споживачі.

"А що робити оператору після відділення? Ситуацію потрібно виправляти дуже терміново. Вона загрожує репутації Укртрансгазу, Нафтогазу і України як надійного партнера на європейському газовому ринку", - наголосили в НАК.

У "Нафтогазі" пояснили, що облгази скаржаться на тариф і що їм немає чим платити. "Але газ, на жаль, не береться в системі сам по собі. Його треба купувати і оплачувати", - наголосили в НАК. І додали, що з 43 облгазів борги мають лише 29.

Також в Нафтогазі нагадали, що за тарифи і справедливий баланс інтересів учасників ринку відповідає регулятор ринку - НКРЕКУ.

"І ми, і інші учасники ринку сподіваємося на якнайшвидше вирішення. На кону репутація України, і зовсім недоречно ставити її під такий ризик перед складними переговорами з Росією і ЄС про продовження транзиту", - заявили в НАК.

Створено / змінено: П'ятниця, 30 серпня 2019 17:46

Останні новини на газовому ринку України

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
НБУ пояснив причини падіння цін на газ і нафту

01-02-2020

НБУ пояснив причини падіння цін на газ і нафту

Вартість газу і нафти падає через надлишок пропозиції їх на ринку і спалаху коронавірусу, повідомив ...

Детальніше...
В Україні 18 містам загрожує відключення опалення

30-01-2020

В Україні 18 містам загрожує відключення опалення

Тепловики майже двох десятків міст не розрахувалися з Нафтогазом і ризикують залишитися без газу. ...

Детальніше...
Найбільші родовища газу України виснажені

29-01-2020

Найбільші родовища газу України виснажені

П'ять найбільших родовищ Укргазвидобування виснажені на 80-90%. Компанія проводить розвідку нових ді...

Детальніше...

Контактна інформація

 Режим роботи: ПН-ПТ з 10:00 до 17:00

  01103, Україна, м.Київ
  вул. Кіквідзе,18-А
  

  (044) 285-48-48
 
(044) 286-73-97

  direktor @ energosintez.com.ua
  info @ energosintez.com.ua

Природний газ

Природний газ - суміш вуглеводнів, предмет релігійного культу, спору учених і найважливіший сировинний ресурс. 

Основу природного газу складає метан (CH4) - найпростіший вуглеводень (органічне з'єднання, що складається з атомів вуглецю і водню). Зазвичай в його склад також входять більш важкі вуглеводні, гомологи метану: етан (C2H6), пропан (C3H8), бутан (C4H10) і деякі невуглеводневі домішки. Природний газ може існувати у вигляді газових покладів, що знаходяться в пластах деяких гірських порід, у вигляді газових шапок (над нафтою), а також в розчиненому або кристалічному вигляді.