JM Renewable Energy - шаблон joomla Новости
Середа, 18 травня 2016 16:13

ЄС побудує міні-АЕС, щоб позбутися залежності від російського газу

Єврокомісія має намір активно інвестувати в атомну енергетику незважаючи на відмову від неї в Німеччині.

Як інформує DW, у вівторок, 17 травня, видання Spiegel Online повідомило про стратегічний документ Євросоюзу, в якому уряду входять до нього країн закликають посилено співпрацювати в сфері розробки, розвитку, фінансування і будівництва сучасних реакторів. Зокрема, Єврокомісія ратує за просування міні-АЕС, першу з яких передбачається вести в експлуатацію в Європі не пізніше 2030 року. Європейський Союз повинен зберегти технологічну перевагу в ядерному секторі, підкреслюється в документі.

Згідно з інформацією Spiegel Online, цей план ляже в основу енергетичної політики ЄС після того, як буде підписаний єврокомісаром з енергетики Марош Шефчович 18 травня і затверджений в Європарламенті.

Експерти пояснюють розробку цієї стратегії двома причинами: прагненням Євросоюзу знизити залежність від російського газу і скоротити викиди парникових газів в атмосферу відповідно до зобов'язань в рамках Паризького угоди по клімату.

Всього в 14 країнах ЄС працює 131 АЕС загальною потужністю близько 121 гігават. У той же час Німеччина знаходиться в процесі повної відмови від атомної енергетики і планує закрити останню АЕС в 2022 році.

Нагадаємо, 15 жовтня 2015 року в Брюсселі підписано історичну угоду про будівництво газопроводу між Польщею і Литвою. Магістраль покликана значно підсилити енергетичну безпеку трьох країн Балтії - Литви, Латвії та Естонії.

Європейська комісія 25 лютого 2015 го представила стратегію побудови Енергетичного союзу в Європі. "Занадто довго енергетика залишалася поза основоположних свобод ЄС. Однак нинішні події свідчить, що ціна цього досить висока - адже багато європейців бояться, що їм може не вистачити енергії для опалення своїх будинків", - заявив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

4 лютого 2015 року Європейська комісія оголосила про початок роботи Енергетичного союзу.

У квітні 2014 року голова уряду Польщі Дональд Туск закликав країни ЄС згуртуватися в енергетичний союз, який допоміг би знизити залежність європейських держав від поставок газу з Росії.

newsru.ua

 

Останні новини на газовому ринку України

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
НБУ пояснив причини падіння цін на газ і нафту

01-02-2020

НБУ пояснив причини падіння цін на газ і нафту

Вартість газу і нафти падає через надлишок пропозиції їх на ринку і спалаху коронавірусу, повідомив ...

Детальніше...
В Україні 18 містам загрожує відключення опалення

30-01-2020

В Україні 18 містам загрожує відключення опалення

Тепловики майже двох десятків міст не розрахувалися з Нафтогазом і ризикують залишитися без газу. ...

Детальніше...
Найбільші родовища газу України виснажені

29-01-2020

Найбільші родовища газу України виснажені

П'ять найбільших родовищ Укргазвидобування виснажені на 80-90%. Компанія проводить розвідку нових ді...

Детальніше...

Контактна інформація

 Режим роботи: ПН-ПТ з 10:00 до 17:00

  01103, Україна, м.Київ
  вул. Кіквідзе,18-А
  

  (044) 285-48-48
 
(044) 286-73-97

  direktor @ energosintez.com.ua
  info @ energosintez.com.ua

Природний газ

Природний газ - суміш вуглеводнів, предмет релігійного культу, спору учених і найважливіший сировинний ресурс. 

Основу природного газу складає метан (CH4) - найпростіший вуглеводень (органічне з'єднання, що складається з атомів вуглецю і водню). Зазвичай в його склад також входять більш важкі вуглеводні, гомологи метану: етан (C2H6), пропан (C3H8), бутан (C4H10) і деякі невуглеводневі домішки. Природний газ може існувати у вигляді газових покладів, що знаходяться в пластах деяких гірських порід, у вигляді газових шапок (над нафтою), а також в розчиненому або кристалічному вигляді.