JM Renewable Energy - шаблон joomla Новости
Середа, 24 липня 2019 12:06

Молдова готова купувати реверсний газ в Україні

 

Молдова купує газ у Газпрому за ціною, за якою могла б купувати реверсний газ в Україні.


Якщо Молдова не зможе отримувати російський газ через відсутність нового контракту РФ з Україною про транзит, Кишинів готовий купувати у Києва реверсний газ. Про це заявила прем'єр-міністр Республіки Молдова Майя Санду під час слухань в комітеті Європарламенту із закордонних справ в Брюсселі, повідомляє Укрінформ.

"Усе, що стосується енергетичної безпеки, - це для нас надзвичайно складне питання. Молдова залежить від російського газу. Зараз, як ви знаєте, йде дискусія між Росією і Україною щодо перешкод для транзиту газу через Україну. Якщо це станеться і не буде знайдено рішення до кінця цього року, тоді Молдова не зможе отримувати газ з Росії, якщо відповідну угоду не буде підписано", - повідомила вона.

Санду нагадала, що зараз уряд Молдови активно працює з урядом Румунії, щоб прискорити імплементацію проекту газопроводу Ясси-Кишинів, але ці роботи не будуть завершені дуже швидко.

"Поставки газу - це технічна проблема, але це і економічна проблема. Ми сьогодні купуємо газ у Газпрому за ціною, за якою ми могли б купувати його і в Україні, той, який вона отримує за системою реверсу", - сказала Санду.

Вона повідомила, що Молдова також працює над проектом взаємооб'єднання національних електричних мереж і енергетичних компаній з системою Європейського Союзу через Румунію.

"Цей проект просувається, і ми маємо підтримку з боку деяких міжнародних фінансових інститутів. Це також займе якийсь час, але десь протягом п'яти років ми будемо мати альтернативи в сфері енергетики", - додала прем'єр Молдови.

Створено / змінено: Середа, 31 липня 2019 12:08

Останні новини на газовому ринку України

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
Україна накопичила 17 мільярдів кубів газу

16-08-2019

Україна накопичила 17 мільярдів кубів газу

    До опалювального сезону планується закачати в ПСГ 20 млрд куб. м, для цього ще є два...

Детальніше...
ГТС України підготували до "нульового транзиту"

14-08-2019

ГТС України підготували до "нульового транзиту"

  У разі зупинки транзиту Укртрансгаз зможе забезпечити безперебійне газопостачання східних і ...

Детальніше...
Україна збільшила транзит газу

10-08-2019

Україна збільшила транзит газу

  Порівняно з аналогічним показником 2018 року транзитні обсяги збільшилися на 2,2 млрд кубів....

Детальніше...

Контактна інформація

 Режим роботи: ПН-ПТ з 10:00 до 17:00

  01103, Україна, м.Київ
  вул. Кіквідзе,18-А
  

  (044) 285-48-48
 
(044) 286-73-97

  direktor @ energosintez.com.ua
  info @ energosintez.com.ua

Природний газ

Природний газ - суміш вуглеводнів, предмет релігійного культу, спору учених і найважливіший сировинний ресурс. 

Основу природного газу складає метан (CH4) - найпростіший вуглеводень (органічне з'єднання, що складається з атомів вуглецю і водню). Зазвичай в його склад також входять більш важкі вуглеводні, гомологи метану: етан (C2H6), пропан (C3H8), бутан (C4H10) і деякі невуглеводневі домішки. Природний газ може існувати у вигляді газових покладів, що знаходяться в пластах деяких гірських порід, у вигляді газових шапок (над нафтою), а також в розчиненому або кристалічному вигляді.