JM Renewable Energy - шаблон joomla Новости
Вівторок, 18 червня 2019 11:08

Україна попередила ЄС про можливу газову кризу

Київ закликає європейські країни готуватися до "похмурого сценарію", оскільки РФ продовжує відкладати дату проведення переговорів про транзит газу.

Країни ЄС можуть зіткнутися з газовою кризою у зв'язку з відсутністю договору про транзит російського газу через українську ГТС. Про це заявила заступник глави МЗС України Олена Зеркаль в інтерв'ю Bloomberg.

Як зазначила Зеркаль, існує висока ймовірність, що до 1 січня 2020 року Україна і Росія не домовляться про укладення нового контракту, оскільки Москва продовжує відкладати дату проведення переговорів про транзит газу.

"Поки Росія відкладає переговори щодо майбутнього контракту, похмурий сценарій газової кризи слід розглядати серйозно. Ось чому кожна європейська нація, включаючи Україну, збільшує запаси газу в сховищах", - підкреслила Зеркаль.

Агентство нагадало, що більше третини споживаного ЄС газу надходить із Росії, і велика частина цього газу проходить по українських трубопроводах.

Укртрансгаз минулого тижня запропонував, щоб Євросоюз зберігав до чотирьох мільярдів куб. м газу в своїх підземних сховищах, щоб гарантувати безпеку поставок для країн східної Європи, які значною мірою залежать від російського газу.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія прагне організувати нову тристоронню зустріч щодо газу з Росією і Україною, на якій планує домогтися від Москви гарантій збереження українського транзиту після закінчення контракту в грудні 2019 року.

Дві попередні зустрічі за участю ЄК результатів не дали.

Новий раунд переговорів повинен був пройти у травні, проте минулого тижня стало відомо, що РФ перенесла розгляд питання на вересень 2019 року.

Створено / змінено: Вівторок, 18 червня 2019 17:10

Останні новини на газовому ринку України

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
Економіка України зросте без транзиту газу - НБУ

27-09-2019

Економіка України зросте без транзиту газу - НБУ

    Відтік валюти в разі непідписання транзитного контракту може зрости в 2020 році до 2...

Детальніше...
Україна готова до зими - Нафтогаз

26-09-2019

Україна готова до зими - Нафтогаз

    Запаси газу України знаходяться на рекордному рівні за дев'ять років, закачування у ...

Детальніше...
Україна закачала рекордні 20 млрд кубометрів газу

24-09-2019

Україна закачала рекордні 20 млрд кубометрів газу

    Обсяг газу в підземних сховищах на сьогодні вищий за торішні показники на чверть і є...

Детальніше...

Контактна інформація

 Режим роботи: ПН-ПТ з 10:00 до 17:00

  01103, Україна, м.Київ
  вул. Кіквідзе,18-А
  

  (044) 285-48-48
 
(044) 286-73-97

  direktor @ energosintez.com.ua
  info @ energosintez.com.ua

Природний газ

Природний газ - суміш вуглеводнів, предмет релігійного культу, спору учених і найважливіший сировинний ресурс. 

Основу природного газу складає метан (CH4) - найпростіший вуглеводень (органічне з'єднання, що складається з атомів вуглецю і водню). Зазвичай в його склад також входять більш важкі вуглеводні, гомологи метану: етан (C2H6), пропан (C3H8), бутан (C4H10) і деякі невуглеводневі домішки. Природний газ може існувати у вигляді газових покладів, що знаходяться в пластах деяких гірських порід, у вигляді газових шапок (над нафтою), а також в розчиненому або кристалічному вигляді.