JM Renewable Energy - шаблон joomla Новости
Середа, 05 червня 2019 17:38

В Україні заявили про переддефолтну ситуацію на ринку газу

Складна ситуація виникла через несанкціонований відбір газу із системи та зниження тарифів на його транзит, говорять в Укртрансгазі.

Укртрансгаз заявляє про переддефолтний стан на ринку газу через негативний баланс, що виник внаслідок несанкціонованого відбору ресурсу з системи. Про це повідомляє прес-служба оператора ГТС України.


Згідно з даними компанії, в березні - квітні обсяг негативного балансу, сформованого, в основному, внаслідок несанкціонованого відбору операторами газорозподільних мереж (ГРМ) газу для власних виробничо-технологічних витрат (ПТР) у грошовому вираженні склав 2,5 млрд грн. З цієї суми заборгованості перед УТГ було погашено тільки 0,05 млрд грн.

У той же час, обсяг позитивних небалансів склав 0,53 млрд грн, з яких УТГ виплатив контрагентам тільки 0,27 млрд грн. Крім цього, заборгованість перед УТГ за балансування за попередні періоди (до запуску системи добового балансування) склала 38,6 млрд грн. Ці кошти відшкодовуються виключно в судовому порядку, запевняють в компанії.

"Ресурсів для сплати позитивних небалансів учасникам ринку в оператора ГТС поки немає. В результаті, на ринку виникла переддефолтна ситуація - оператор ГТС не має можливості повністю погасити свої фінансові зобов'язання перед замовниками послуг транспортування", - зазначено в повідомленні.

Причиною ситуації, що склалася, є, на думку УТГ, в тому числі, і встановлення Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП), в кінці 2018 року вдвічі знижених тарифів для точок входу і виходу ГТС країни. У компанії нагадали, що за її розрахунками, через економічно необґрунтовані тарифи дефіцит коштів УТГ за підсумками 2019 року становитиме 22 млрд грн.

Наразі Укртрансгаз і НКРЕКП прораховують нові тарифи, в яких будуть враховані всі критичні моменти. Також компанія займається роботою з боржниками для погашення заборгованості, що накопичилася.

Створено / змінено: Вівторок, 18 червня 2019 16:46

Останні новини на газовому ринку України

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
НБУ пояснив причини падіння цін на газ і нафту

01-02-2020

НБУ пояснив причини падіння цін на газ і нафту

Вартість газу і нафти падає через надлишок пропозиції їх на ринку і спалаху коронавірусу, повідомив ...

Детальніше...
В Україні 18 містам загрожує відключення опалення

30-01-2020

В Україні 18 містам загрожує відключення опалення

Тепловики майже двох десятків міст не розрахувалися з Нафтогазом і ризикують залишитися без газу. ...

Детальніше...
Найбільші родовища газу України виснажені

29-01-2020

Найбільші родовища газу України виснажені

П'ять найбільших родовищ Укргазвидобування виснажені на 80-90%. Компанія проводить розвідку нових ді...

Детальніше...

Контактна інформація

 Режим роботи: ПН-ПТ з 10:00 до 17:00

  01103, Україна, м.Київ
  вул. Кіквідзе,18-А
  

  (044) 285-48-48
 
(044) 286-73-97

  direktor @ energosintez.com.ua
  info @ energosintez.com.ua

Природний газ

Природний газ - суміш вуглеводнів, предмет релігійного культу, спору учених і найважливіший сировинний ресурс. 

Основу природного газу складає метан (CH4) - найпростіший вуглеводень (органічне з'єднання, що складається з атомів вуглецю і водню). Зазвичай в його склад також входять більш важкі вуглеводні, гомологи метану: етан (C2H6), пропан (C3H8), бутан (C4H10) і деякі невуглеводневі домішки. Природний газ може існувати у вигляді газових покладів, що знаходяться в пластах деяких гірських порід, у вигляді газових шапок (над нафтою), а також в розчиненому або кристалічному вигляді.