JM Renewable Energy - шаблон joomla Новости
Субота, 02 квітня 2016 09:04

У Міненерго РФ назвали ціну на газ для України у другому кварталі.

Контрактна ціна на російський газ для України в другому кварталі 2016 року становить менше $ 180 за тисячу кубометрів, повідомив журналістам глава Міненерго Олександр Новак.

За його словами, "Газпром" не звертався до уряду з проханням надати Україні знижку на газ до контрактної ціни.

Раніше Новак повідомляв, що з першого квітня Росія не надаватиме Україні знижку на газ, тому в другому кварталі буде діяти контрактна ціна в повному обсязі.

"Зараз ціна, яка формується. - $ 180 нижче за тис кубометрів, вона конкурентоспроможна, немає сенсу надавати знижки і підписувати додаткові угоди Контракт діє до 2019 року, ціни низькі, вони ринкові.", - Сказав він.

Новак також додав, що не бачить сенсу в проведенні чергової тристоронньої зустрічі між Росією, ЄС і Україною щодо поставок газу. "У нас проста позиція Угода була підписана в IV кварталі на I квартал 2016 року, зараз ціни знизилися на газ, у зв'язку з тим контракти прив'язані (до ціни на нафту - ІФ).", - Сказав він.

"Ніхто не виходив з ініціативою підписувати нові угоди Зимовий пакет передбачав, в тому числі, і знижки А в літній період досить контрактних зобов'язань між компаніями Вони повністю врегулюють всі відносини ...", - Додав міністр.

Раніше Міненерго повідомило, що термін дії "зимового пакета" між РФ і Україною закінчився, Росія з першого квітня не буде надавати Україні знижку на газ.

Уряд РФ затвердив на четвертий квартал 2015 року знижку на російський газ в розмірі $ 24,6 за одну тис. кубометрів до контрактної ціни в $ 252 за одну тис. кубометрів, що означає, що Україна могла купувати його за $ 227,4 за одну тис. кубометрів.

На перший квартал 2016 роки знижка була зменшена до $ 17,77 за одну тис. кубометрів, що при розмірі контрактної ціни близько $ 230 за одну тис. кубометрів виводить на ціну близько $ 212,23 за одну тис. кубометрів. Однак Україна вважає цю ціну завищеною.

Після проведених у вересні тристоронніх переговорів "Нафтогаз України" закупив у "Газпрому" два мільярди кубометрів газу в жовтні і майже 400 млн кубометрів в листопаді. З 25 листопада "Нафтогаз України" повністю припинив покупку російського газу і перейшов на закупівлі дешевшого сировини з Європи.

У четвер увечері в "Нафтогазі України" повідомили, що не планують відновлювати закупівлю газу у ПАТ "Газпром" з першого квітня 2016 року, оскільки ціна газу, запропонована компанією на другий квартал 2016 року, вищий за пропозицію європейських постачальників "Нафтогазу". "Нафтогаз" залишається відкритим до переговорів щодо приведення умов закупівлі російського газу до ринкових ", - написала українська компанія.

Москва. 1 квітня. INTERFAX.RU

Останні новини на газовому ринку України

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
НБУ пояснив причини падіння цін на газ і нафту

01-02-2020

НБУ пояснив причини падіння цін на газ і нафту

Вартість газу і нафти падає через надлишок пропозиції їх на ринку і спалаху коронавірусу, повідомив ...

Детальніше...
В Україні 18 містам загрожує відключення опалення

30-01-2020

В Україні 18 містам загрожує відключення опалення

Тепловики майже двох десятків міст не розрахувалися з Нафтогазом і ризикують залишитися без газу. ...

Детальніше...
Найбільші родовища газу України виснажені

29-01-2020

Найбільші родовища газу України виснажені

П'ять найбільших родовищ Укргазвидобування виснажені на 80-90%. Компанія проводить розвідку нових ді...

Детальніше...

Контактна інформація

 Режим роботи: ПН-ПТ з 10:00 до 17:00

  01103, Україна, м.Київ
  вул. Кіквідзе,18-А
  

  (044) 285-48-48
 
(044) 286-73-97

  direktor @ energosintez.com.ua
  info @ energosintez.com.ua

Природний газ

Природний газ - суміш вуглеводнів, предмет релігійного культу, спору учених і найважливіший сировинний ресурс. 

Основу природного газу складає метан (CH4) - найпростіший вуглеводень (органічне з'єднання, що складається з атомів вуглецю і водню). Зазвичай в його склад також входять більш важкі вуглеводні, гомологи метану: етан (C2H6), пропан (C3H8), бутан (C4H10) і деякі невуглеводневі домішки. Природний газ може існувати у вигляді газових покладів, що знаходяться в пластах деяких гірських порід, у вигляді газових шапок (над нафтою), а також в розчиненому або кристалічному вигляді.